Categories
Dom i wnętrze

Montaż żarówek LED to gwarancja licznych korzyści

Żarówki LED bez wątpienia są niezwykle popularne. Spowodowane to jest przede wszystkim licznymi korzyściami, jakie gwarantuje ich użytkowanie. Warto więc bardzo dokładnie przedstawić zalety użytkowania żarówek LED, co może przyczyni się do faktu, że ktoś niezdecydowany zrezygnuje z tradycyjnych żarówek, na rzecz tych ledowych.

Energooszczędność, czyli obniżamy rachunki za prąd
Niewątpliwie korzystanie z żarówek LED pozwoli nam ograniczyć rachunki za prąd. To nie ulega żadnej wątpliwości. Z czego to wynika? Mianowicie porównując dwie żarówki: LED i tradycyjną, które dają tyle samo światła, znacznie mniej do jego wygenerowania potrzebuje żarówka LED. Przykład pierwszy z brzegu? Żarówka LED o mocy 6W będzie działać identycznie jak żarówka tradycyjna, o mocy 50W. O ile nie należy spodziewać się po miesiącu ogromnych oszczędności, o tyle po dłuższym okresie, niższe rachunki staną się faktem.

Po co często wymieniać żarówki?
Stosowanie tradycyjnych żarówek powoduje, że co jakiś czas potrzebna jest ich wymiana. Mogą one pracować maksymalnie do około 1500 godzin. Jeżeli weźmiemy minimalne założenia czasu pracy żarówek LED, czyli około 30 000 godzin, to i tak mamy 20 razy dłuższy czas użytkowy. Istnieją jednak żarówki LED, które gwarantują jeszcze dłuższą żywotność. Dzięki temu nie będzie potrzeby ich szybkiej, regularnej wymiany.

Brak efektu nagrzewania
Problemem żarówek naturalnych jest proces ich zbytniego nagrzewania. Kiedy korzystamy z żarówek LED, możemy zapomnieć o tym zjawisku. Specjalna konstrukcja oraz użycie odpowiednich materiałów sprawia, że żarówki LED nie będą nagrzewały się.

Odporność i wytrzymałość
Jeżeli chcemy mieć pewność, że żarówka nie będzie podatna np. na uszkodzenia mechaniczne, nie zniszczy się poprzez wstrząsy, to oczywiście z pomocą przychodzą nam żarówki LED. To najbardziej trwałe konstrukcje wśród żarówek.

Zakup i montaż w domu żarówek LED jak widać, niesie ze sobą liczne korzyści. Wystarczy tylko wybrać żarówki o odpowiednich parametrach, a następnie zamontować je określonych miejscach. To inwestycja, która zagwarantuje liczne korzyści.

https://led-handel.net/13-zarowki-led-gwint-g4