Psychoterapia | Psycholog Bez kategorii Coraz więcej osób uzależnionych od dopalaczy w ośrodkach leczenia uzależnień

Coraz więcej osób uzależnionych od dopalaczy w ośrodkach leczenia uzależnień

Dopalacze przez niewiarygodnie długi czas były ogromnym problemem. Wydaje się, że różnorakie inicjatywy prowadzone przez państwo przyniosły pewne rezultaty – prawdą jest, że sklepy z tego rodzaju substancjami zostały zamknięte, ale niestety nie zmniejszyło to ilości osób, które muszą przebywać w miejscach takich jak ośrodek leczenia uzależnień nfz. Można kwestię tę ignorować i sugerować, że zwykłe narkotyki są gorsze – nie można jednak podważyć faktu, że dopalacze także są uzależniające. Przynoszą także skutki znacznie bardziej znaczące, niż inne nielegalne substancje. 

Dlatego tak wiele osób sięga po dopalacze?

Każdy ośrodek leczenia uzależnień w Polsce zmaga się z natłokiem osób, które mają za sobą przygody z dopalaczami. Problem jest w tej kwestii o tyle duży, że tak naprawdę nie można łatwo stwierdzić, co zawierają dane dopalacze, dlatego trudno o określenie szkodliwych substancji, a co za tym idzie, leczenie. Choć gwarantują one przeżycia halucynogenne, to mogą również wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie mózgu, upośledzając jego pewne funkcje. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku innych sfer naszego ciała. Dopalacze są po prostu szkodliwe. Ośrodek leczenia uzależnień w Wandzinie nie jest jedyną placówką tego rodzaju, która zmaga się z wieloma pacjentami, którzy zaczęli przygodę z dopalaczami. Całe województwo pomorskie pełne jest podobnych miejsc. 

Dopalacze to prawdziwy problem!

Nie można ignorować działania dopalaczy na zdrowie. Ośrodek leczenia uzależnień nie w każdej sytuacji jest miejscem, do którego trafiają osoby uzależnione od nich – zatrważająco często zażywanie ich kończy się po prostu śmiercią albo trwałym upośledzeniem organizmu. 

Powiązane posty