Psychoterapia | Psycholog Turystyka Duchowa wyprawa do Indii

Duchowa wyprawa do Indii

Indie są przepięknym krajem znajdującym się na półwyspie Indyjskim. Przez wzgląd na ich nietypowy charakter, wielobarwność, kontrast a także tajemniczość są chętnie wybieranym miejscem na egzotyczne wakacje. Ludzie odwiedzający ten niezwykły kraj na cel swoich wypraw rozkoszują się egzotyczną florą i fauną, smaczną aromatyczną kuchnią, a także niezwykłymi bardzo starymi indyjskimi świątyniami. Indie są krajem szczególnie chętnie odwiedzane przez osoby które szukają wytchnienia od życia codziennego czy pogonią za rzeczami doczesnymi. Można uznać, że Indie są rajem dla osób poszukujących duchowego wytchnienia. Tubylcy są niezwykle otwarci, gościnni i zawsze się uśmiechają. Piękne starożytne świątynie, czy odbywanie medytacji w duchowych miejscach, umożliwi osiągnięcie spokoju ducha i nabrać sił do codzienności. Które miejsca należy odwiedzić odbywając duchową wyprawę do Indii? Czy w tym kraju można doświadczyć czegoś duchowego i mistycznego? 

Podróż duchowa do Indii – starodawne świątynie

Indyjskie świątynie mają nietypowy charakter, a zarazem otacza je aura duchowości. Dlatego nie należy ich wykluczać organizując podróż duchową do Indii. W większości przypadków wycieczki organizowane przez biura podróży skupiają się głównie na dużych miastach i najważniejszych zabytkach, aczkolwiek Indie oferują znacznie więcej! Zabytki zapierające dech w piersiach w zestawieniu z bujną naturą, to połączenie, które zachwyci każdego. Bez wątpienia wybierając się na wyjazd duchowy do Indii, nie można pominąć świątyni Mahabodhi, a inaczej mówiąc Świątynia Wielkiego Przebudzenia. Jest to budowla wpisana na listę UNESCO, wzniesiona w celu upamiętnienia oświecenia Buddy. Jest to cel podróży wielu turystów z całego świata, w którym panuje wyjątkowa atmosfera. Warto tam pomedytować. Świątynie będące  w Indiach zbudowane zostały trzymając się zasad starożytnej kultury wedyjskiej. Dlatego samo odwiedzenie tych miejsc przepełnia ludzi dobrą energią.  

Egzotyczne plaże Indii – duchowa wyprawa

Poszukując spokoju ducha i wewnętrznej równowagi, nie można zapomnieć o egzotycznych, przepięknych plażach. Warto udać się szczególnie na dwie z nich, które uchodzą za najpiękniejsze i skorzystać z relaksujących kąpieli morskich. Duże zasolenie wody umożliwi pozbyć się negatywnych emocji i korzystnie wpłynie na nasze zdrowie. Na jednej z takich plaż można , które zrobione są przez specjalistów w odpowiednio do tego przygotowanym ośrodku. Taki bliski kontakt z przyrodą w połączeniu ze starożytną medycyną indyjską bez wątpienia napełni nas dobrą energią na dłużej. Będąc w tym wyjątkowym, magicznym kraju warto odbyć także górską wędrówkę do świętej góry Arunaczala. Tubylcy wierzą, że okrążenie jej zmywa negatywną energię. Jest to miejsce, które każdego roku odwiedza wielu Indusów. 

Joga i medytacja – kwintesencja Indii 

Udając się do Indii można spróbować sesji jogi oraz medytacji. Nawet osoby, które z jogą nie miały nigdy wcześniej styczności, powinny jej spróbować w czasie tej niezwykłej podróży. Tego typu sesje umożliwią zrozumieć powody zaburzeń zdrowotnych, czy zagrożeń jakie wynikają z dzisiejszego sposobu życia. Joga wyjątkowo pozytywnie wpływa na nasze mięśnie, więzadła oraz pozwala zachować równowagę tak ciężką do osiągnięcia w codziennym życiu. Odwiedzając te wszystkie wyjątkowe miejsca w Indiach należy także odbyć sesje medytacji. Na pewno przynosi ona dużo pozytywnych korzyści takich jak relaks, poprawa snu, lepsza koncentracja. Celem medytacji jest uwolnienie się od negatywnych myśli i zrobienia miejsca na te pozytywne. 

Duchowa wyprawa do Indii – czy warto?

Niewątpliwie tego typu wyjazd znacznie różni się od tych proponowanych przez typowe biura podróży. Wyjazd duchowy do Indii jest idealny dla każdego bez względu na przekonania religijne czy światopogląd. To kraj posiadający prastarą kulturę, który utrzymał tradycję duchowości. Trasa takiej wyprawy musi być starannie przemyślana i zorganizowana, aby móc zwiedzić wszystkie istotne duchowo miejsca. Indie to kontakt z zachwycającą przyrodą, to miejsce bajkowych widoków a także kontakt z niezwykłymi ludźmi zamieszkującymi ten kraj. 

Powiązane posty