Psychoterapia | Psycholog Bez kategorii Jak dobrać wielkość bramek piłkarskich?

Jak dobrać wielkość bramek piłkarskich?

Piłka nożna to chyba najbardziej popularna gra zespołowa na całym świecie. To właśnie w piłkę nożną z chęcią grają dzieciaki na lekcjach wychowania fizycznego. Aby rozegrać mecz, potrzebne jest nie tylko boisko oraz piłka, ale również bramki piłkarskie. Jak dobrać odpowiedni rozmiar bramek piłkarskich?

Zarówno szerokość, jak i wysokość bramki uzależnione są od rodzaju boiska, na którym będzie rozgrywany mecz. Największe dostępne w sprzedaży bramki piłkarskie mają 244 centymetry wysokości oraz 732 centymetry szerokości. Takie bramki piłkarskie wykorzystywane są wówczas, gdy mecz będzie rozgrywany na pełnowymiarowym boisku. Orliki cieszące się popularnością wśród dzieciaków w różnym wieku do takich się nie zaliczają. W ich przypadku bramki piłkarskie są trochę mniejsze: 2 metry wysokości oraz 5 metrów szerokości. W przypadku gry w futsal bramki są jeszcze mniejsze. Mają jedynie 3 metry szerokości oraz 2 metry wysokości.

Wybierając bramki piłkarskie, trzeba pamiętać, że rozmiar to nie jedyna rzecz, jaką należy wziąć pod uwagę. Solidna bramka piłkarska jest przede wszystkim stabilna. To właśnie ta cecha jest silnie związana z bezpieczeństwem zawodników.

Powiązane posty

Jednoosobowa działalność – czy opłaca się wynająć biuro rachunkowe czy załatwiać rozliczenia na własną rękę?Jednoosobowa działalność – czy opłaca się wynająć biuro rachunkowe czy załatwiać rozliczenia na własną rękę?

Nie można zaprzeczyć, że założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej to kwestia bardzo trudna i wymagająca pełni poświęcenia. Jedną z niezwykle istotnych szczegółów, o których trzeba pomyśleć już na samym