Psychoterapia | Psycholog Zdrowie Jak zlikwidować zbędne owłosienie?

Jak zlikwidować zbędne owłosienie?

Włoski na ludzkim ciele mają jedno zadanie – ochronę termiczną. Jednakże w dzisiejszych czasach nie są one nam niezbędne, dlatego dużo osób decyduje się na ich usunięcie. Nie da się ukryć, że usuwanie włosków jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych robionych zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Historia pokazuje, że już setki lat temu znane były ludzkości różne sposoby usuwania włosków z ciała. Wykonywały je obie płcie. W dzisiejszych czasach panuje powszechne przekonanie, że pachy i nogi zadbanej kobiety muszą być idealnie gładkie. Dzisiejsze kobiety mogą korzystać z wielu metod pozbywania się włosków zarówno samodzielnie, jak i w gabinetach kosmetycznych. Które metody są najskuteczniejsze? Czy warto skorzystać z oferty gabinetu kosmetycznego?

Wybór najlepszej metody usuwania niepotrzebnego owłosienia

Wybór sposobu pozbywania się włosków zależy tylko i wyłącznie od osobistych preferencji. Każda z metod zarówno ta stosowana w salonie kosmetycznym, jak i w domu ma pewne minusy i plusy. Niewątpliwie przed przystąpieniem do zabiegu należy zastanowić się nad występującymi alergiami, czy problemami skórnymi. Kiedy mamy najmniejsze wątpliwości, należy zasięgnąć rady profesjonalnej kosmetyczki. Usuwanie owłosienia w Toruniu można spotkać dużą ofertę gabinetów kosmetycznych, gdzie każdy niewątpliwie dobierze właściwą metodę dla siebie.

Usuwanie nadmiernego owłosienia – domowe sposoby

Istnieje kilka metod na usunięcie zbędnych włosków w zaciszu domowym, do najistotniejszych z nich możemy zaliczyć:

Golenie maszynką

jest to chyba najpopularniejsza metoda, nie wymagająca posiadania profesjonalnego sprzętu. Potrzebna jest maszynka i pianka do golenia. Jest to także naprawdę szybki sposób, aczkolwiek trzeba pamiętać, że może powodować podrażnienia, a co więcej trzeba stosować go co 2 – 3 dni.

Kremy do depilacji

metoda ta wymaga wykorzystania odpowiedniego kremu znajdującego się prawie w każdej drogerii. Jest ona w miarę łatwa, ale może wywoływać alergie czy podrażnienia skóry. Metoda ta nie należy do najtańszych – koszt jednej tubki kremu to ok. 30 zł.

Depilator elektryczny

jest to opcja, która daje długofalowe efekty, jednakże jest wyjątkowo bolesna. Urządzenie działa w prosty sposób – małe pęsety chwytają włoski i je po prostu wyrywają. Żeby metoda ta była efektywna włoski muszą być w miarę długie, inaczej będą trudne do złapania. 

Jak usunąć owłosienie w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym?

Gabinety kosmetyczne w Toruniu w swojej ofercie posiadają wiele sposobów usuwania zbędnego owłosienia, są to np.:

Wosk

skórę pokrywa się płynnym woskiem, który po wyschnięciu zrywany jest płynnym ruchem. Metoda ta na pewno nie należy do najprzyjemniejszych, ale jest wyjątkowo skuteczna. Jej efekty utrzymują się nawet kilka tygodni. Trzeba pamiętać, że do zabiegu włoski muszą być stosunkowo długie. 

Pasta cukrowa

metoda trochę podobna to usuwania woskiem, ale nieco droższa. Mieszankaskładająca się z cukru, ziół i soku z cytryny nakładana jest na skórę, a po wyschnięciu zrywana płynnym ruchem. Metoda ta jest mniej bolesna niż przy wosku, oraz włoski mogą być krótkie. 

Depilacja laserowa

jest to jedyna metoda, która usuwa owłosienie permamentnie. Włosy naświetlane są odpowiednim laserem, który niszczy cebulkę włosa. Jest to delikatny sposób, który można stosować nawet w miejscach intymnych. Aby metoda ta przyniosła pożądane efekty należy wykonać ten zabieg kilka razy. Należy wziąć pod uwagę, że nie każdy laser poradzi sobie z każdym kolorem włosa. 

Powiązane posty