Psychoterapia | Psycholog Sport Jakie korzyści płyną z jazdy na rolkach

Jakie korzyści płyną z jazdy na rolkach

Nie da się ukryć jazda na rolkach, a także jazda na wrotkach to jeden z najprzyjemniejszych i najlepiej działających na zdrowie sportów. Do ich plusów należy:

  • wzmacnianie mięśni nóg i pośladków
  • pomoc w spalaniu tłuszczu,
  • poprawia kondycję, zwiększenie koordynacji ruchowej.

Aczkolwiek zalety rolkarstwa to nie tylko korzyści zdrowotne. Jazda na rolkach pomimo tego, że sprawia, że ciało jest mocniejsze, jest to doskonała forma relaksu i sposób na idealną formą relaksu i rozwiązaniem na aktywne spędzanie czasu ze znajomymi.Ważny jest także fakt że  jazda na rolkach daje okazję do poznania nowych osób,dodatkowo pozwalają one nie pamiętać o stresie.  Najlepsze w wrotkach jest to, że żeby zacząć jeździć, nie musisz być wysportowanym. Dodatkowo wrotki nadają się zarówno dla młodszych, jak i dla starszych osób o różnej kondycji.

Zobacz jakie są zalety jazdy na rolkach

Jazda na wrotkach skutecznie redukują tkankę tłuszczową

Czy zdajesz sobię sprawę, że wrotki są skutecznym sposobem na odchudzanie niemal w taki sam sposób jogging? Podczas godzinnej jazdy jesteś w stanie {zredukować|spalić| do 700 kalorii. Systematyczne treningi, które odbywają się dwa dni w ciągu tygodnia, pomogą Ci szybko zrzucić kilogramy. 

Wrotki nie obciążają stawów

Plusem jazdy na wrotkach nad joggingiem jest fakt że obciąża ona stawy w mniejszym stopniu. Przez to, że ruch jest płynny, nie wymaga szybkich zrywów, kolana oraz kręgosłup nie są tak narażone na obciążenia jak podczas joggingu.

Rolki poprawiają wydolność fizyczną

Dzięki temu, że jazda na wrotkach należy do sportów aerobowych poprawia jakość pracy serca i korzystnie wpływa na działanie całego układu krążenia. Solidne serce efektywniej pompuje krew, dzięki czemu tlen dostarczony jest sprawniej do wszystkich tkanek w organizmie. Dzięki temu o wiele mniej się forsujemy oraz posiadamy o wiele więcej energii do działania.

Rolki poprawiają mięśnie pośladków 

W związku z tym, że w trakcie  jazdy na rolkach uruchomione są wszystkie nie małe grupy mięśniowe, łydki u osób jeżdżących na rolkach ujędrniają się. 

Wrotki pomagają w koordynacji ruchowej

Ze względu na konieczność zachowania odpowiedniego balansu ciała na chwiejnych rolkach sprawia, że poszczególne mięśnie naszego ciała są zobowiązane do współpracy ze sobą. Rolki pomagają w wyrabianiu koordynacji.

Jazda na wrotkach dotlenia nasze ciało

Bez wątpienia podczas jazdy na rolkach zażywamy aktywności na otwartym powietrzu. Nie można ukryć, że taka aktywność jest zdecydowanie zdrowszy oraz w lepszy sposób dotlenia nasz organizm niż aktywność fizyczna w zamkniętych pomieszczeniach.

Rolki jest idealnym środkiem transportu  

Ogromnym plusem rolek jest to, że jesteśmy w stanie nimi dotrzeć wszędzie tam, dokąd poprowadzone są drogi.

Jazda na rolkach rozluźnia i redukuje stres

Rolki po dniu pełnym obowiązków to świetny sposób na rozluźnienie oraz odizolowanie się od codzienności. Ponadto jazda na wrotkach pozwoli nam ciekawie spędzić czas z korzyścią dla zdrowia  a także wyglądu naszej figury.

Gdzie w Szczecinie jesteśmy w stanie jeździć na wrotkach? 

Bezsprzecznie najbardziej korzystna pora roku do jazdy na wrotkach to z pewnością miesiące letnie takie jak na przykład maj. Szczecin proponuje wiele miejsc gdzie jest możliwość jazdy na rolkach. Gdzie jeździć na rolkach w Szczecinie?

Arkonia

Na wyróżnienie zasługuje Szczecińska arkonka. Obok niej znajdują się liczne drzewa I jezioro. Bez wątpienia przez to jazda na rolkach jest tam znacznie bardziej przyjemna. Całkowity dystans tej trasy to 1,7 km.

Szczecińskie bulwary

Kolejnym miejscem jest znajdujące się w Szczecinie Bulwary. Pełny dystans tej trasy wynosi 850 m.

Trasa zamkowa

Uwielbiasz panoramę Szczecina?Jeśli odpowiedziałeś twierdząco to zdecydowanie polecamy i trasę zamkową. To wyasfaltowana droga, która pokazuje widok zarówno na Odrę jak i Szczecin.