Psychoterapia | Psycholog Bez kategorii Jakie są zadania angiologa?

Jakie są zadania angiologa?

Angiologia to jedna z najbardziej nowoczesnych dziedzin medycyny. Para się kwestiami z pogranicza między innymi neurologii, radiologii czy chirurgii naczyniowej. Można przypuszczać, że niewiele osób orientuje się, w jakich sytuacjach należy udać się do angiologia i w jakich przypadłościach jest on w stanie nam pomóc. A zakres wykonywanych przez niego działań jest niezwykle szeroki: badanie dopplera tętnic szyjnych, laserowe leczenie żylaków, USG żył kończyn dolnych… długo by wymieniać!

Kiedy warto udać się do angiologa?

Angiolog para się przede wszystkim różnorakimi przypadłościami powiązanymi z nieodpowiednim funkcjonowaniem naczyń krwionośnych i limfatycznych. Z racji niezwykle wąskiego zakresu swojej dziedziny, lekarz ten regularnie współpracuje ze specjalistami innych, choć pokrewnych, dziedzin lekarstwa. Kumulując swoje wysiłki, są oni w stanie zapobiec najbardziej niemiłym chorobom. 

Co się tyczy chorób, które zwalcza angiolog, to wachlarz jest naprawdę obszerny. Pośród nich są chociażby tak zwane pajączki i żylaki, lecz również zwężenie tętnic, zespół stopy cukrzycowej czy nowotwory układu naczyniowego. Dlatego jeśli tylko podejrzewasz, że Twoje naczynia funkcjonują w niezdrowy sposób, warto skierować się do angiologa, który na pewno powie, co trzeba w danej sytuacji zrobić. Może zająć się chorobą samemu lub zlecić zabieg u specjalisty z jednej z bliźniaczych dziedzin. 

Jeśli szukasz dobrego angiologa, zwłaszcza w okolicach miasta Suwałki, sprawdź Medbuk.

Jakie zabiegi podejmuje angiolog?

Wśród wielu zabiegów, jakie wykonuje angiolog, znajduje się chociażby laserowe leczenie żylaków, które pozwala na szybkie pozbycie się tej przypadłości lub w znacznym stopniu ją złagodzić. Podejmuje bardzo często także czynności profilaktyczne takie jak badanie dopplera tętnic szyjnych czy USG żył kończyn dolnych, dzięki którym jest w stanie wykryć różnorakie stany zapalne czy dolegliwości. Umożliwia to szybką i sprawną reakcję. 

Powiązane posty