Psychoterapia | Psycholog Zdrowie Kiedy należy umówić się na wizytę do lekarza neurologa?

Kiedy należy umówić się na wizytę do lekarza neurologa?

Neurolog zajmuje się nade wszystko układem nerwowym; stosunkowo często jednak osoba, którą trapią dolegliwości z tym związane nie za bardzo zdaje sobie sprawę, kiedy lepiej udać się do tego specjalisty, a kiedy do psychologa lub psychiatry. Rozwiejmy zatem wątpliwości, kiedy bezwarunkowo trzeba zasięgnąć porady u neurologa.

Zwróć uwagę na te dolegliwości!

Nade wszystko należy rozpocząć jednak od tego, że niezależnie jakie objawy widzisz w związku z funkcjonowaniem twojego układu neurologicznego, bezzwłocznie musisz pójść na konsultację z lekarzem. Są to problemy, których nie należy w jakikolwiek sposób bagatelizować – w innym wypadku może skończyć się to ze wszech miar nieprzyjemnie. 

Oczywiście trzeba wspomnieć przede wszystkim o nagłych przypadkach takich jak utrata przytomności, zaburzenia równowagi czy okropny ból głowy, którego nie doświadczyliśmy nigdy wcześniej. Tak samo sprawa prezentuje się chociażby z niedowładem kończyn. W takich wypadkach neurolog jest niezbędny do szybkiej interwencji.

Szukasz lekarza neurologa dla swojego dziecka w Poznaniu lub okolicach? Zobacz neurolog poznań.

W jakich jeszcze przypadkach neurolog będzie w stanie Ci pomóc?

Lekarz neurolog pomoże jednak także, kiedy cierpimy na przewlekłe, choć nie aż tak dramatyczne skutki zaburzeń funkcjonowania układu nerwowego. Chodzi chociażby o stopniowe pogarszanie się pamięci, występowanie omamów, problemy z orientacją i inne kwestie, którymi jesteśmy zmartwieni. Pamiętajmy, że profilaktyka jest bardzo istotna, stąd też neurolog jest bardzo dobrym wyjściem nawet wtedy, gdy dolegliwości te nie przeszkadzają ci w codziennym życiu – pamiętaj, że mogą zamienić się w coś znacznie gorszego. Nie można ignorować jakichkolwiek symptomów tego układu. 

Powiązane posty