Psychoterapia | Psycholog Dziecko Kupujemy bezpieczne podłoże na plac zabaw

Kupujemy bezpieczne podłoże na plac zabaw

Wybór bezpiecznego podłoża to jeden z ważniejszych punktów projektowania placów zabaw. Producenci bezpiecznych nawierzchni ścigają się w wykorzystywaniu coraz to nowszych technologii mających zagwarantować jak wysoki stopień bezpieczeństwa naszym najmłodszym. Jednak w dalszym ciągu najbardziej popularnym materiałem jest piasek. Nie jest on najlepszym wyborem, ponieważ trzeba go regularnie uzupełniać. Trudne jest również utrzymanie higieny tej nawierzchni. Na placu zabaw, gdzie można bawić się powyżej metra muszą znajdować się bezpieczne nawierzchnie. Niedopuszczalne jest stosowanie twardych surowców, takich jak cegły czy beton. W theta-lodz.pl możesz dostać całą gamę bezpiecznych nawierzchni, które uchronią od groźnych wypadków.

Maty i panele gumowe – wytrzymała nawierzchnia łatwa w montażu

Theta Łódź to producent bezpiecznych nawierzchni, który rekomenduje tartan na place zabaw. Materiał, z którego jest wykonany nie wymaga specjalnych metod pielęgnacyjnych, a paleta wzorów jest bardzo szeroka. Maty na plac zabaw dzięki surowcom użytym do ich wykonania zabezpieczają i amortyzują upadki, są one także antypoślizgowe. To dobre rozwiązanie na wiele lat dlatego, że wykazują one dużą odporność na promieniowanie UV oraz warunki atmosferyczne.

Nawierzchnia wylewana

Rozwiązanie, to jest ulubioną metodą projektantów. Występuje w wielu kolorach i daje dużą dowolność. Możesz zaprojektować różne wzory lub zaznaczyć kolorem ciągi komunikacyjne, co jeszcze bardziej podniesie bezpieczeństwo dzieci. Świetnie sprawdza się na dużych powierzchniach placów zabaw i boisk. To podłoże jest najbardziej trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia.

Maty przerostowe – bezpieczeństwo w parze z ekologią

Możesz użyć matę przerostową, gdy zależy Ci na bardzo naturalnym wyglądzie placu zabaw. Jest to nie tylko bezpieczne podłoże na plac zabaw, ale również rozwiązanie bardzo ekologiczne. Tworzywo, z którego są wyprodukowane został poddany recyklingowi. W dużym stopniu chroni przed konsekwencjami upadku, nawet tych z 3 metrów. Tego typu nawierzchnię można kosić jak tradycyjny trawnik i nie sprawiają żadnych kłopotów podczas użytkowania.