Psychoterapia | Psycholog Bez kategorii Leczenie uzależnień – czy NFZ mi pomoże?

Leczenie uzależnień – czy NFZ mi pomoże?

Placówka leczenia uzależnień w Wandzinie pomaga wrócić do zdrowia osobom, które chcą skorzystać z NFZ. Samodzielne wyjście z uzależnienia, zwłaszcza przy substancjach psychoaktywnych jest niezwykle trudne. To sprawia, że skorzystać z oferowanego tam krótkoterminowego programu leczenia, który opiera swoje działania na metodzie społeczności terapeutycznej. Ważnym punktem w walce z uzależnieniem jest skorzystanie z terapii krótkoterminowej. Jest ona przeznaczona dla osób uzależnionych od narkotyków, alkoholu, substancji psychoaktywnych oraz wielu innych.

Na czym polega?

, że cały proces zazwyczaj trwa do 6 miesięcy. Jest to etap w życiu, podczas którego dostosowywane jest odpowiednie leczenie. Decyduje o tym stan osoby uzależnionej. Można podzielić ten czas na 4 etapy, które pomału pomogą osiągnąć zamierzony cel. Na samym początku warto skupić się na swoim wyglądzie oraz środowisku. Drugim etapem jest motywacja, która umożliwia nam zastosować kolosalne zmiany, które są zaczerpnięte z wyznawanych norm i wartości. Kolejny etap daje szansę na poprawienie relacji z samym sobą oraz rodziną. Czwartym, a jednocześnie ostatnim etapem jest generowanie myśli o normalnym życiu poza ośrodkiem. Ukończone leczenie daje szansę na samodzielne i szczęśliwe życie bez nałogów.

Do rozpoczęcia terapii trzeba spełnić określone wymagania

Podstawą przyjęcia do ośrodka w województwie pomorskim jest aktualne skierowanie wystawione przez lekarza. Trzeba mieć przy sobie także zapas leków przyjmowanych na stałe, które będą odpowiednio dopasowane do czasu pobytu. Istotne jest, że jeśli pacjent nie będzie posiadać zalecenia do przyjmowania leków, to nie zostaną one wydane. Koniecznością są także dokumenty takie jak dowód osobisty, RTG klatki piersiowej czy dokumentacja medyczna lub/i terapeutyczna. Podczas zabierania rzeczy każda osoba, która chce skorzystać z pomocy ośrodka musi pamiętać o środkach higieny oraz odzieży. Pod żadnym pozorem nie wolno zabierać ze sobą groźnych narzędzi i przedmiotów, telefonu komórkowego oraz cennych przedmiotów.
Sprawdź źródło artykułu: wandzin.pl

Powiązane posty