Psychoterapia | Psycholog Zdrowie Masażysta – satysfakcjonujący zawód – co mówią o swojej pracy masażyści?

Masażysta – satysfakcjonujący zawód – co mówią o swojej pracy masażyści?

Branża medyczna ciągle się unowocześnia – zapotrzebowanie na personel medyczny jest wysokie. Jednym z bardziej poszukiwanych zawodów związanych z medycyną jest masażysta. Dlatego dużo młodych ludzi stających przed wyborem zawodu, musi wziąć pod uwagę wymagania rynku pracy. Osoba wykonująca masaż leczniczy powinna mieć zwód medyczny, gdyż jest to świadczenie w zakresie ochrony zdrowia.

Żeby zostać technikiem masażystą trzeba ukończyć dwuletnią szkołę medyczną. Tego typu szkoły można znaleźć w większych miastach jak np. Toruń. Podczas edukacji można zdobyć umiejętności z zakresu różnych technik masażu takich jak: leczniczy, klasyczny, sportowy, profilaktyczny oraz kosmetyczny. W jakich miejscach może znaleźć zatrudnienie absolwent takiej szkoły? Czy zawód masażysty jest wymagający? Ile zarabia masażysta? 

Salon masażu w Toruniu przyniesie Ci ulgę gdy zmagasz się z bólem kręgosłupa.

Czy opłaca się zostać masażystą?

Badania rynku pokazują, że od jakiegoś czasu nie ma zbyt wielu wykształconych masażystów. Dzięki dużemu popytowi nie powinno być problemów ze znalezieniem pracy. Ilość  osób z problemami układu ruchu, a w szczególności z chorobami kręgosłupa stale rośnie. W chwili obecnej można powiedzieć, że jest to choroba cywilizacyjna, która dotyka coraz więcej osób. Dobrze przeprowadzony masaż, przez wykształconego masażystę może przynieść ulgę w bólu, a także całkowicie go wyeliminować. Takie wsparcie pacjentom w ich schorzeniach może przysporzyć masażyście wiele satysfakcji z przeprowadzonego masażu. W przypadku wszelkiego rodzaju obrażeń, masaż jest także zalecaną formą terapii, wspomagającą dojście do zdrowia. 

Czym właściwie zajmuje się technik masażysta?

Dobrze wykształcony technik masażysta musi znać wszelkie rodzaje masaży zarówno lecznicze, jak i relaksacyjne. Potrafi dobrać on właściwy masaż zależnie od problemu, oraz innych uwarunkowań pacjenta takich jak zdrowie a także wiek. Celem masażysty jest usuwanie wszelkiech problemów bólowych oraz pomoc w powrocie do zdrowia po przebytych kontuzjach. Kluczową umiejętnością jest rozpoznawanie wad postawy i sposoby korygowania ich. 

Czy masażyści mają jakieś ścieżki rozwoju?

Przez wzgląd na wiele różnych technik masażu, masażysta może doskonalić się w wybranych. Oczywiście każdy z tych masaży w inny sposób oddziałuje na ciało, z tego powodu warto zdobywać wiedzę na ten temat. Inaczej przeprowadza się masaże uzdrawiające, a inaczej te, których najważniejszym zadaniem jest zminimalizowanie stresu czy redukcja cellulitu. Masażysta wyspecjalizowany w masażach rehabilitacyjnych może dostać posadę w szpitalach, uzdrowiskach czy w sanatoriach.

Na pewno nie ma przeszkód aby otworzyć swój własny gabinet. Jeśli zdecyduje się na ścieżkę kariery masażu odprężającego, wtedy pracę może otrzymać w gabinetach kosmetycznych, centrach spa, klubach sportowych, siłowniach. Wybór tej ścieżki kariery również umożliwia założenie swojej własnej działalności. Jeżeli chodzi o zarobki w tym zawodzie to z pewnością na największe może liczyć masażysta, który zdecyduje się na otwarcie własnego gabinetu masażu. Jednakże powinien liczyć się on z tym, że należy zainwestować w np. łóżko do masażu, a także zdobyć choć odrobinę doświadczenia. 

Czy masażyści cenią swoją pracę? 

Dla większości masażystów ta praca jest także ich hobby. Z pewnością jest to niełatwa fizycznie praca, wymagająca sporo wysiłku. Jednak jeżeli ktoś lubi to co robi i ciągle się dokształca – wtedy staje się prawdziwym specjalistą. Masażyści również w pewnym stopniu są swego rodzaju terapeutami – zazwyczaj w czasie takiej sesji pacjenci lubią rozmawiać. Na pewno jest to praca dająca wiele satysfakcji, mimo wszystko masażyści zazwyczaj uskarżają się na nieodpowiednie propozycje składane przez klientów. Głównym problemem są „pacjenci”, którzy wymagają masażu erotycznego. Oczywiście zawsze spotykają się z odmową, ale z pewnością nie jest to przyjemne doświadczenie dla masażysty.

Zawód technika masażysty jest perspektywiczny. Absolwent szkoły medycznej uczący się na kierunku technika masażysty na pewno nie będzie miał żadnego problemu ze znalezieniem pracy. Nie można zapominać, że jest to wymagający fizycznie i psychicznie zawód, w którym warto nieustannie się kształcić. Z tego powodu warto, żeby osoba, która zdecyduje się na ten kierunek lubiła to co robi, wówczas ewentualne trudności nie będą zbyt wielkim problemem.

Powiązane posty