Psychoterapia | Psycholog Edukacja O czym musisz pamiętać wybierając przedszkole?

O czym musisz pamiętać wybierając przedszkole?

Na początku posyłamy malucha do miejsca o nazwie żłobek, a następnie przedszkole. Predszkole w Gorzów Wielkopolski, Warszawie, Krakowie – to jedynie przykłady miejsc w których znajdziemy sprawdzone przedszkole lub żłobek. Lepiej wybrać przedszkole niepubliczne czy publiczne? Przeczytaj nasz artykuł aby poznać odpowiedź na to pytanie.

Zalety przedszkoli niepublicznych

1. Ogromny wybór dodatkowych aktywności – placówki prywatne mają w ofercie wiele zajęć dodatkowych dla dzieci. Są nimi na przykład robotyka, nauka gry na flecie, basen, piłkę nożną, nauka angielskiego, zajęcia taneczne.

2. Mało osób w grupie – aktywności w placówce niepublicznej odbywają się w niewielkich grupach. Taki zabieg sprawia, że każdy maluch ma zapewnioną indywidualną opiekę.

3. Przedszkole jest otwarte cały rok – w placówkach prywatnych nie ma tzw. wakacyjne przerwy.

4. Możliwość wyboru przedszkola profilowanego – stoi wiele przedszkoli niepublicznych profilowanych. Jak na przykład przedszkole językowe, sportowe lub artystyczne;

5. Bardzo dobre wyposażenie – przedszkola niepubliczne często są w posiadaniu nowoczesne sale,bogato wyposażone w zabawki z certyfikatami bezpieczeństwa;

6. Ogrom atrakcji – przedszkola niepubliczne dają wiele możliwości. Gwarantują lekcje indywidualnie dopasowywane do umiejętności i potrzeb każdego dziecka.

7. Wykwalifikowana kadra – niepubliczne placówki zapewniają psychologa, logopedy a także pedagoga.

8. Bezpieczeństwo – wszystkie przedszkola prywatne posiadają indywidualny monitoring, a dodatkowo wstęp do przeszkoda jest kontrolowany.

Zalety przedszkoli publicznych

1. Podstawowym plusem przedszkoli publicznych jest fakt, że są one bezpłatne. Dziecko może przebywać 5 godzin za darmo , natomiast każda następna godzina kosztuje złotówkę. Dodatkowo w niektórych przedszkolach zajęcia typu teatr, angielski są też bezpłatne, w innych natomiast trzeba za nie dopłacać.

2. W przedszkolach tych istnieje komitet rodzicielski. Składki na komitet to koszt od kilku do kilkudziesięciu złotych. Plusem jest też fakt, że przedszkola publiczne są podległe gminie. Może ona kontrolować, czy w przedszkolu przestrzega się wszystkie odgórne prawa na przykład w związku z kadrą pracowniczą.

Powiązane posty