Psychoterapia | Psycholog Zdrowie Olejki eteryczne – postaw na najwyższą jakość

Olejki eteryczne – postaw na najwyższą jakość

Naturalne olejki eteryczne uzyskują coraz większe uznanie. Od wielu lat używanie są w celach aromaterapeutycznych, a nasze babcie wykorzystywały ich drogocenne właściwości wspomagająco podczas leczenia dziesiątek schorzeń. Ale nie wszystkie wyroby to naturalne olejki eteryczne najlepszej klasy. W jaki sposób zidentyfikować cenne naturalne olejki eteryczne? Jakie korzyści dają Ci 100% naturalne olejki eteryczne? Te i wiele innych tematów poruszymy w dzisiejszym tekście.

Naturalne olejki eteryczne – Co to jest?

Naturalne olejki eteryczne to nic innego jak najlepszej klasy ekstrakty pochodzenia roślinnego. Ich mocny zapach zamknięty w pojedynczej kropli to przykład na to jak silnie są skondensowane. 

Do produkcji jednego kilograma naturalnego olejku eterycznego różanego potrzebne jest aż od 3000 kg do 5000 kg płatków róży! Tak gigantyczne stężenie produktu daje nam szansę wykorzystania mnogości dobroczynnych cech ziół, kwiatów i owoców.  

Naturalne olejki eteryczne są produkowane na kilka sposobów, najczęściej produkuje się je ze świeżych albo wysuszonych roślin procesem destylowania parą wodną albo hydrodestylacji.  

Naturalne olejki eteryczne – właściwości

Naturalne olejki eteryczne uzyskiwane tylko z naturalnych źródeł posiadają niemało cennych właściwości. Zależnie od Twoich wymagań masz możliwość wykorzystać je na odmienne sposoby.

Terapia zapachami jest jedną z najpopularniejszych metod wykorzystywania naturalnych olejków eterycznych – możesz do tego użyć dyfuzora bądź przeznaczonego do tego kominka. Naturalne olejki eteryczne posiadają też dobroczynne działanie na zmiany skórne. do tego celu użyj kilku kropli naturalnego olejku eterycznego do wody podczas kąpieli albo zmieszać z Twoim ulubionym kremem.

Olejek z lawendy

ma wspaniałe działanie wyciszające i wpływa na relaks, wykorzystywany w trakcie procesu aromaterapeutycznego pomaga Ci się rozluźnić jak też zapewni dobry i spokojny sen. 

Olejek sosnowy

używany przeważnie podczas sezonu przeziębień, genialnie pomaga w chorobach górnych dróg oddechowych, a jego zapach przynosi ulgę w katarze. Ma działanie odświeżające oraz pobudzające, a także orzeźwia wycieńczony umysł.

Olejek rozmarynowy

to jeden z najcenniejszych naturalnych olejków eterycznych. Jest pomocny w skupieniu a także wspomaga proces myślenia. Stosowany bezpośrednio na skórę jest pomocny w walce ze skórką pomarańczową, będzie również doskonale regenerował naskórek.

Olejek z drzewa herbacianego

{jest znany ze swoich|możesz go znać z jego silnych właściwości pomagających walczyć z wirusami,bakteriami i grzybami. Wspomaga walkę z przeziębieniem, a nawet grypą. Używany na naskórek świetnie radzi sobie z wypryskami i zmianami skórnymi.

Jak rozpoznać naturalne olejki eteryczne?

W pełni naturalny wyrób, jakim jest olejek eteryczny, da Ci nie tylko piękny aromat ale również liczne właściwości lecznicze. Niestety w wielu sklepach znajduje się duża liczba zamienników oraz artykułów podejrzanej jakości. W jaki sposób zatem rozpoznać całkowicie naturalne olejki eteryczne od bubli? 

Najprostszą techniką bywa spojrzenie na sema nazewnictwo. Kiedy na butelce nie jest jasno napisane, iż jest to produkt w pełni naturalny, jest wysokie prawdopodobieństwo, iż w swej zawartości posiada substancje drażniące oraz syntetyczne substancje wypełniające. Ma on ładny zapach, lecz nie powinieneś używać go w celach terapeutycznych i stosować prosto na skórę – na przykład do masażu bądź jako dodatek do kąpieli lub kremu.

Jeśli na opakowaniu można zauważyć napis “olejek zapachowy” możesz mieć pewność, że jest to tylko falsyfikat bezsprzecznie wartościowego naturalnego olejku eterycznego.Warto również zobaczyć czy producent przedstawia jakieś dowody które dotyczą składników, sposobu pozyskiwania jak i klasy produktów wykorzystanych w celu wyprodukowania ekstraktu. Gdy firma jest wiarygodna i można łatwo poznać tok produkcji każdej partii, możesz mieć pewność co do dobrej klasy, a co za tym idzie dobrego działania.

Powiązane posty