Psychoterapia | Psycholog Bez kategorii Prezent na komunię i chrzest – co podarować z okazji tych wydarzeń?

Prezent na komunię i chrzest – co podarować z okazji tych wydarzeń?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dla bardzo wierzących osób oraz ich rodzin bardzo ważne są wydarzenia takie jak pierwsza komunia święta czy chrzest. Choć nie można zaprzeczyć ich wymiarowi duchowemu, to w momencie, w którym jesteś osobą z najbliższej rodziny, znajdujesz się przed pewnym dylematem: jakiego rodzaju upominek kupić?

Co podarować z okazji uroczystości religinej

Oczywiście niezwykle popularnym rozwiązaniem jest danie interesującego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, wiele krewnych decyduje się, by wręczyć rower czy komputer. Dziecko może być bardzo ucieszone z tego rodzaju podarunku, ale w momencie, w którym wiele osób wpadnie na taką koncepcję, może być ich zbyt dużo. Stąd też dobrze jest pomyśleć nieco niebanalnie i wykazać się sporą kreatywnością. 

Srebrne obrazki to stosowny upominek

Świetnym pomysłem jest na przykład podarowanie różnych drobiazgów związanych stricte z religią oraz wiarą – w końcu na tym opierają się takie uroczystości, jak bierzmowanie czy pierwsza komunia święta. Można zdecydować się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Biblii. Ciekawe są także obrazki srebrne święta rodzina. W końcu są powiązanym z uroczystością kościelną motywem.

Wydaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też bierzmowanie nie jest zbyt spektakularnym upominkiem, a dziecko pewnie będzie chętniej korzystać z komputerów czy aparatów fotograficznych, lecz dobrze jest uświadomić naszą pociechę, że równie istotne, co przedmioty materialne, są prezenty o charakterze religijnym, które mogą utrzymać dziecko w wierze oraz czynić dobrą osobą. Srebrne obrazki są w związku z tym świetnym prezentem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o wszelkich chrześcijańskich wartościach. Może być za to wdzięczne. 

Powiązane posty