Psychoterapia | Psycholog Zdrowie Prowadzenie ciąży – jak wygląda?

Prowadzenie ciąży – jak wygląda?

Cykliczne badania ginekologiczne powinny być normą dla każdej kobiety. Może napawać optymizmem, że poziom wiedzy w tej kwestii rośnie. Ewentualne skutki zaniedbań na tym obszarze mogą być wszak krytyczne.

Badania ginekologiczne powinno się przeprowadzać z pobudek profilaktycznych. Ginekologa powinno się wizytować też w sytuacjach takich jak bóle czy swędzenie w okolicach intymnych albo kiedy planujemy zajście w ciążę. Kompleksową opiekę ginekologiczną zapewnić może klinika Silver Medica.

Szczególnie ciąża jest ważnym zagadnieniem dla wszystkich pań. By przejść ją w pełnym zdrowiu dobrze jest ją zaplanować. Pomoc w planowaniu powiększania rodziny i jej przejściu mogą specjaliści z Silver Medica. Rutynowe kontrole, dieta, odpoczynek i stałe obserwowanie stanu dziecka powinny przyczynić się do urodzenia silnego malucha.

Na czym polega planowanie ciąży?

Aktualnie wiele par ma kłopot z zajściem w ciąże. By zmaksymalizować swoje szanse na zapłodnienie warto się dobrze do tego przygotować. Wizyta u lekarza, po dokładnym wywiadzie, pozwoli nam dostać skierowanie na najistotniejsze badania.

Istotną rolę w ubieganiu się o dziecko mają także nawyki pary – zwłaszcza damskiej części duetu. Trzeba odstawić wszelkie używki. Wskazana jest także powściągliwość w ćwiczeniach fizycznych. Dieta i należyte nawodnienie również mają znaczenie.

Oprócz tego kobietom zaleca się stosowanie kwasu foliowego, który ogranicza ryzyko wystąpienia u dziecka wad wrodzonych.

Jak często odwiedzać lekarza w trakcie ciąży?

Gdy starania o dziecko zakończą się sukcesem, powinno się zostać w stałym kontakcie z lekarzem. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest pomoc w prowadzeniu ciąży przez fachowców. Taką opiekę oferuje przykładowo klinika Silver Medica. Pacjentka dzięki temu może oczekiwać na wsparcie na każdym etapie ciąży.

Gdy podejrzewamy ciążę powinniśmy się niezwłocznie zgłosić do lekarza – przyjmuje się, że powinno to nastąpić w ciągu 6-8 tygodni od ostatniej miesiączki. Po zdiagnozowaniu błogosławionego stanu ginekolog zakłada kobiecie kartę ciąży i przeprowadza wywiad położniczy. Realizowany jest też szereg niezbędnych badań – cytologia, USG i inne badania diagnostyczne.

Prowadzenie ciąży Warszawa bazuje na kontroli jej przebiegu – sprawdzane jest forma zarówno mamy, jak i pociechy będącej się w je brzuchu. Jej celem jest wczesne wykrywanie ewentualnyc wad prenatalnych. Wczesne wykrycie takich anomalii pozwala zastosować leczenie jeszcze na etapie życia płodowego.

Oferta prowadzenia ciąży charakteryzuje się spersonalizowanym podejściem tematu. Wsłuchuje się ona w oczekiwania przyszłej matki i zawsze stara się zaproponować najlepsze w danej sytuacji wyjście. Osoba prowadząca ciąże pomaga też w ułożeniu odpowiedniej diety dla kobiety, jak również pomaga rodzicom przygotować się na przyjęcie malucha na świecie.

Dlatego decydując się na wsparcie przy prowadzeniu ciąży powinno się sprawdzić jakim podejściem wyróżnia się konkretna placówka. Silver Medica bez wątpienia zasługuje tu na wspomnienie ze względu na duży poziom wiedzy merytorycznej personelu, dobrze zaopatrzone gabinety i stuprocentowe zaangażowanie we współpracę z pacjentką.

Powiązane posty

Histopatologia – na czym polega i co musisz o niej wiedzieć?Histopatologia – co to jest? Co musisz o niej wiedzieć?Histopatologia – na czym polega i co musisz o niej wiedzieć?Histopatologia – co to jest? Co musisz o niej wiedzieć?

Współczesna medycyna nieustannie nabiera tempa, oferując całe mnóstwo metod diagnozy oraz typów badań. Histopatologia to jeden z tych nowoczesnych rodzajów badania – z pewnością warto nieco obszerniej o niej opowiedzieć,