Psychoterapia | Psycholog Bez kategorii Skuteczna ochrona przed poceniem

Skuteczna ochrona przed poceniem

Zwiększone pocenie latem – kiedy temperatury powietrza są naprawdę wysokie – dotyka praktycznie każdego z nas. Są jednak osoby, które z nasilonym poceniem muszą radzić sobie przez cały rok. Na szczęście dzisiaj skuteczna, a jednocześnie delikatna dla skóry ochrona przed potem jest możliwa. Rozwiązaniem , które zasługuje na uwagę okazuje się dezodorant naturalny.

Czy naturalny dezodorant sobie poradzi?

Dezodorant naturalny rewelacyjnie radzi sobie z opanowaniem pocenia. Jednocześnie nie zawiera tych wszystkich substancji, które mogą podrażniać skórę, a które obecne są w normalnych antyperspirantach. Zalicza się do nich między innymi parabeny oraz aluminium, bez którego większość producentów antyperspirantów w ogóle nie potrafi się obejść.

Najczęściej dezodoranty naturalne zawierają w swoim składzie sodę oczyszczoną. To właśnie ona solidnie chroni przed namnażaniem się bakterii odpowiadających za brzydki zapach. Co istotne, dezodoranty naturalne nie zatykają gruczołów potowych, nie maskują zapachu potu, ale działają tak, aby w ogóle go nie było.

Powiązane posty