Psychoterapia | Psycholog Zdrowie Słoiki na kosmetyki – czym powinny się charakteryzować?

Słoiki na kosmetyki – czym powinny się charakteryzować?

Kupując kremy oraz inne kosmetyki, często kierujemy się oprócz składu produktu – estetyką opakowania. Na pewno słoiki kosmetyczne muszą przyciągać wzrok i być estetyczne. Ale czy to wystarczy? Czym poza tym powinny się charakteryzować? Trzeba pamiętać, że kremy mają styczność z naszą skórą, a więc nie mogą do nich przenikać żadne niebezpieczne substancje. Coraz częściej kobiety chcą wykonywać kosmetyki własnoręcznie, w domu. W tym przypadku także warto zwrócić uwagę na pojemniki w jakich będą one przechowywane. Istotne, żeby wybrane opakowania były szczelne i przeciwdziałały wietrzeniu produktu, dlatego trzeba szukać takich, które posiadają odpowiednie certyfikaty i są przeznaczone do przechowywania kosmetyków. Mogą to być również pojemniki szklane, jak i plastikowe. Na rynku znajdują się również opakowania w całości nadające się do recyclingu, które są przyjazne dla środowiska. 

W czym trzymać własnoręcznie wykonane kosmetyki? 

O ile w przypadku kupnych kosmetyków wytwórca dba o ich odpowiednie przechowywanie, o tyle kosmetyki produkowane w domu również powinny mieć właściwe opakowania. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim należy pamiętać, że takie własnoręcznie produkowane kremy są podatne na działanie światła, czy wilgoci. Z tego powodu właściwe słoiki powinny być dobrze zamykane a przede wszystkim nieszkodliwe dla zdrowia. Nie można zapomnieć, że kosmetyki wytwarzane w domu bardzo łatwo ulegają zwietrzeniu. Często osoba, która je wykonuje nie dodaje do nich żadnych konserwantów zapobiegających temu procesowi. Wybierając dobre pojemniki warto wziąć pod uwagę to, żeby były trwałe i dobrze zabezpieczały kosmetyk podczas transportu. Szukając dobrych opakowań trzeba także wziąć pod uwagę, żeby zamknięcie było odpowiednie i przeciwdziałało niekontrolowanemu otwarciu się pojemnika w transporcie. Dlatego dobrze jest postawić na pojemniki specjalnie dostosowane do przechowywania kosmetyków. Jednakże na rynku dostępne są zarówno plastikowe, jak i szklane słoiczki. Jakie będą najlepsze? A może wybrać jednak tubki?

Jakie słoiki kosmetyczne będą najlepsze – plastikowe czy szklane?

Istotne jest, aby opakowania na kosmetyki produkowane były przez wyszkolony personel będący świadomy specyfiki. Substancje stosowane do wyprodukowania pojemnika pod żadnym pozorem nie mogą wchodzić w jakąkolwiek reakcję chemiczną z kosmetykiem, który będzie się w nim znajdował. Opakowania kosmetyczne zarówno szklane, jak i plastikowe najlepiej się sprawdzą do gęstych kremów. Duże wieczko słoika znacznie uprości dostęp do kremu. Takie pojemniki charakteryzują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Opakowania zrobione z plastiku ponadto charakteryzują się stosunkowo niewielką wagą. Na rynku można znaleźć różne odmiany tego rodzaju opakowań, także takie, które ładnie wyeksponują krem. Ważne jest, aby odpowiednio dobrać słoik do jego zawartości. W przypadku kosmetyków bardzo wrażliwych na działanie światła słonecznego można wybrać słoiki zrobione z ciemnego szkła. Lekkie, plastikowe pojemniczki doskonale się sprawdzą w przypadku np. balsamów czy kremów stosowanych na co dzień, a także takich, które często nosimy ze sobą. 

Gdzie można znaleźć słoiki kosmetyczne? 

Szukając dobrych opakowań na nasze kosmetyki najlepiej zwrócić się do profesjonalnych firm zajmujących się ich produkcją. Dzięki temu możemy mieć pewność, że surowce wykorzystane do ich wytworzenia będą z dobrego źródła i bardzo dobrej jakości. Ponadto takie słoiki powinny posiadać odpowiednie certyfikaty, które gwarantują, że związki w nich zawarte nie będą wchodziły w reakcje chemiczne z kremami czy innymi kosmetykami. Warto również wziąć pod uwagę, czy taka firma dba o środowisko naturalne poprzez wykorzystywanie materiałów podlegających recyclingowi. Jeśli chodzi o kosmetyki wykonywane własnoręcznie warto wyposażyć się w opakowania, wielokrotnego użytku, a po zużyciu kremu nie trzeba będzie go wyrzucać. Na rynku jest tak ogromny wybór różnych słoików, że z na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Słoiki sprzedawane są w różnych rozmiarach od takich naprawdę małych, używanych na próbki kremów, aż po duże, wykorzystywane do przechowywania balsamów. Jeżeli zależy nam na ładnym wyeksponowaniu kosmetyku znajdziemy także słoiki o wyjątkowych kształtach, które z pewnością przyciągną oko. Warto wspomnieć, że tego typu pojemniki najlepiej sprawdzą się również w podróży, kiedy nie chcemy zabierać ze sobą dużego opakowania, a tylko porcję niezbędną na kilka dni. 

Powiązane posty