Psychoterapia | Psycholog Bez kategorii Spiralowanie – rodzaj oprawy. Kiedy sprawdzi się najlepiej?

Spiralowanie – rodzaj oprawy. Kiedy sprawdzi się najlepiej?

Notatniki czy kalendarze spiralowane są zwykle widziane jako jedne z najbardziej elegancko stworzonych przedmiotów drukarskich. Technika spiralowania pozwala złączyć ze sobą kartki o dużej grubości, a także wielostronnicowe projekty. Dzięki temu świetnie sprawdzi się do notatników z grubą okładką, kołonotatników, kalendarzy czy brulionów. 

Produkty spiralowane – charakteryzacja

Oprawa spiralna to sposób, który łączy ze sobą strony z reguły plastikową lub metalową spiralą – jest ona wkładana do dziur wzdłuż krawędzi kartek papieru. Wiele firm posiada także różne kolory spirali – by przedmiot był możliwie mocno spersonalizowany. Spiralowanie wykorzystuje się zazwyczaj dla dokumentów do 300 stron. Jedną z zwracających uwagę ofert na rynku drukarskim jest propozycja firmy oandp.com.pl – świadczą oni wykonanie opraw o maksymalnej grubości grzbietu do 27mm i szerokości oprawy 500mm. Fachowe wykonanie spiralowania zapewnia wygląd wysokiej klasy, a także solidność.

Spiralowanie – zalety

Przed zleceniem projektu do druku prawie nigdy nie myślimy nad tym, jak będzie się z niego korzystało. Głównie koncertujemy się na kwestiach poglądowych, chociaż kwestie techniczne są równie ważne. Jeżeli zdecydujemy się na spiralowanie, będziemy mieć pewność, że strony produktu będą się bezproblemowo obracać, pozostawać na swoim miejscu, a przede wszystkim nie będą się giąć i uszkadzać. Książek w oprawie spiralowanej nie trzeba również przytrzymywać na danej stronie, by się nie zamknęła. Właśnie z tego powodu jest to jeden z najlepszych w wyborów w przypadku książek kucharskich.

Dodatkowo, oprawy spiralowane zezwalają na otworzenie książki w pełnych 360 stopniach. Z tego powodu mamy możliwość łatwego przeglądania, a również zajęcia niewielkiej ilości miejsca na biurku czy stoliku.

Powiązane posty